Skip to main content

Psychologické poradenství Osobnostní rozvoj

Brusel

Úvod
Situace k řešení
Nabízené služby
Psychoterapie
Poradenství a diagnostika
Nácvik relaxace
Odborný profil
Kontakt a spojení
Ceník
Plán webu

Všechny události našeho života jsou materiálem, z něhož můžeme postavit cokoli budeme chtít.

Člověk se vyvíjí, mění a roste. Někdy jsou změny příliš rychlé, náhlé a nevratné, jindy se nám naopak nedaří věci změnit.
Každá změna něco přináší, ale i něco bere.
I když změnu očekáváme, může nás zaskočit. Přechod k ní se pak může podobat rozhoupané lávce. Někdo jí zvládne přejít sám, jiný potřebuje jištění nebo pomocnou ruku. 
Jindy se člověk určité změně vyhýbá (růstové, rozvojové) a potřeboval by jen „nakopnout“, aby se dokázal rozhodnout. 
 
V každém případě je zcela v pořádku požádat o pomoc, pokud ji potřebujeme.
 
Neváhejte mne kontaktovat, pokud potřebujete pomocnou ruku, naslouchající ucho, doprovodit při rozhodování nebo se naučit odpočívat a relaxovat.
 
Společně s Vámi se rozhodneme, kterou formu spolupráce (psychoterapii, poradenství nebo např. pouze jednorázový rozhovor) byste upřednostňoval/a a která by byla nejúčinnější k řešení Vaší situace.
 
Psychoterapie

Psychoterapie potřebuje svůj čas. Člověk se pouští do hlubších vod, během terapie projde různými vývojovými fázemi a na konci je otevřen novým řešením situace, která by na počátku odmítal.
Během psychoterapie budu spíše Vaším průvodcem než hodnotitelem a rádcem. Při terapii se budeme společně snažit zmapovat Váš vnitřní svět, odstranit nebo alespoň zmírnit potíže a problémy, se kterými se potýkáte. Postupně společná práce povede k účinnému zvládání problémů, konfliktů a životních úkolů.
 
Do života se rodíme, aniž známe předem jeho smysl. Věřím, že každý z nás má sklon k vnitřní seberealizaci. Úkolem psychoterapie je odstranit překážky na cestě, aby se člověk mohl vyvinout ve vyzrálého a plně realizovaného dospělého. 
 
Poradenství a diagnostika rozvojového potenciálu

Psychologické poradenství je spíše krátkodobou záležitostí. Zabývá se pomocí lidem, kteří mají nějaké psychické nebo psychosociální problémy nebo se potřebují poradit ohledně určité životní situace.

 

 

Nácvik relaxace, relaxační techniky

Někdy život plyne příliš rychle, až máme pocit, že nemáme čas se zastavit ani na vteřinku. Každý živý tvor dovede odpočívat, jen člověk s tím má občas problém:-). Přesto je odpočinek velmi důležitý.

Pokud se dostáváme do neustálého stresu a napětí, jsme častěji podráždění, objevují se problémy se spánkem, pociťujeme úzkost či deprese. Při častějším napětí trpí naše vztahy s blízkými nebo jsou negativně ovlivněny pracovní vztahy.

V hněvu či nervozitě máme tendenci jednat pod tlakem. Naopak v klidu má prostor rozum a city. Můžeme tak více projevit to, kým opravdu jsme.

 

Vytvoření nového zdravého stylu života, který bude s původním nezdravým neslučitelný, je efektivnější, než snaha o odstranění špatných návyků.

Více...